Soutěže a olympiády 2020-2021

Literární soutěž: Ze života hmyzu

Gratulujeme žákům 9. B, kteří uspěli v literární soutěži SVČ Ostrava-Zábřeh. Téma povídek bylo Ze života hmyzu a naši žáci se se svými originálními slohovými pracemi umístili na předních příčkách. Mezi naše úspěšné autory patří: Beáta Boháčová, Martin Svoboda a Leona Novotná.

Ze života hmyzu - foto vítězů  

 

Úspěchy ve fotografické soutěži Já miluji Opavu

Cílem této soutěže, kterou pořádalo Mendelovo gymnázium za podpory Statutárního města Opavy, bylo ukázat lidem v ČR, že je Opava jedinečná. Žáci v rámci výuky výtvarné výchovy měli za úkol pořídit fotografie na téma: 1. Architektura, 2. Život ve městě a 3. Pomoc druhým. Z mnoha povedených fotografií bylo těžké vybrat ty nejzdařilejší. Nejúspěšnějším se stal Petr Kutálek z 8. A, který získal krásné 1. místo v kategorii Život ve městě a dále obsadil 3. místa v ostatních dvou kategoriích. Nikolas Prusek z 6. C se umístil na 2. místě se svým snímkem na téma Pomoc druhým a Matěj Hendrych z 6. C také na 2. místě v kategorii Život ve městě. Všem účastníkům děkuji a gratuluji vítězům!

 

 

Úspěch v literární soutěži

26. března proběhlo vyhodnocení krajského kola soutěže Evropa ve škole, ve které se Kateřina Krejčí z 8. A se svou prací „Krajinou sladkých zázraků“ umístila na krásném 2. místě a David Binar také z 8. A se svým slohem „Kde jsou ty časy“ obsadil 3. místo. Oběma gratulujeme!

 

 

Chemická olympiáda - doma a online

Skvělou teoretickou přípravu a chemické nadání při domácí praktické části zúročil Matěj Kupka z 8. B. V pátek 19. 3. se zúčastnil online celorepublikového školního kola a postoupil do kola okresního, které se uskuteční v pondělí 29. 3. Všichni držíme Matějovi palce!

 

Martin Kožaný 4. v zeměpisné olympiádě

Na naší škole máme jednoho z nejlepších zeměpisářů v okrese. Je jím Martin Kožaný z 6. A, který se umístil na úžasném čtvrtém místě v okresním kole zeměpisné olympiády. Věřím, že nejenom jeho třída je na něj náležitě pyšná. Velká gratulace a skvělá reprezentace školy!

 

Překonej svého tělocvikáře a Cesta kolem ČR

Ahoj, jak už jsme slibovali, rozjíždíme "projekty" 1. Cesta kolem ČR (více info v elektronické ŽK) a 2. Překonej svého tělocvikáře. A právě tohle je první možnost, jak překonat svého tělocvikáře, konkrétně paní učitelku Renátu Šťastnou, která si pro vás připravila tuhle skvělou dobrovolnou kotoulovou čelenč. Tak s chutí do toho a nezapomeňte se nejdříve důkladně rozcvičit. Pokud byste se chtěli také pochlubit ve svém snažení, můžete poslat video na hrujan@zsk.opava.cz (můžete také uvést, jestli video chcete, nebo nechcete zveřejňovat).

 

Nádherné umístění v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce

S radostí oznamujeme, že Marek Samel z 9. B vybojoval svými znalostmi a dovednostmi v anglickém jazyce 4. místo v okresním kole olympiády. Potěšil tím všechny své příznivce, především svou učitelku. Blahopřejeme a děkujeme.

 

Výtvarná soutěž "Pojmenuj svůj trolejbus"

Městský dopravní podnik Opava opět vyhlásil soutěž o vyobrazení na nové trolejbusy. I letos máme úspěšnou žákyni, a to Aničku Heinzke z 5. A. Její „Sovík“ byl vybrán mezi 15 nejlepších návrhů a bude vystaven v nové budově v sídle společnosti MDPO. Gratulujeme k úspěchu! Za originální návrh chválíme také Barču Krejčí z 5. A.

 

 

Olympiáda z Aj

Tohle jsou borci (a dvě pyšné angličtinářky), kteří postoupili do ústní části školního kola anglické olympiády. Letos poprvé přes Teams. A musíme chválit! Naši žáci, kteří nejlépe vypracovali písemnou část olympiády a absolvovali ústní kolo, nás svým výkonem nadchli. Už tito sedmáci dokáží anglicky plynule mluvit o sobě, svých koníčcích nebo o tom, jak zvládají toto náročné covidové období. Deváťáci nás už skoro nepustili ke slovu! Mají náš obdiv. Jmenovitě za kategorii I. A – Samuel Češla, Zuzana Wagnerová a Pavel Drtil, v kategorii II. A nás ohromily výkony Marka Samela, Beáty Boháčové, Barbory Pannové a Tomáše Hejhala.

Sam Češla a Marek Samel budou naši ZŠ reprezentovat ve svých kategoriích v okresním kole. Takže….. good luck!

 

Bobřík informatiky

V termínu 9. - 20. 11. se naši žáci zapojili do celostátní online soutěže Bobřík informatiky.

Soutěžilo se netradičně z domova, kde museli během půl hodiny řešit obtížné logické úlohy. Nejlépe si vedli:

V kategorii Mini (5. ročník) :

1) Adéla Pospíšilová - 176 bodů, 2) Dalimil Šenk - 176 bodů a 3) Matyáš Frey - 164 bodů - všichni 3 z 5. A.

V kategorii Benjamin (6. a 7. ročník) :

1) Filip Jašek - 164 bodů, 2) Karolína Kovářová - 160 bodů - oba z 6. C a 3) Petr Sajaš ze 7. B - 153 bodů.

V kategorii Kadet (8. s 9. ročník) :

1) Martin Svoboda z 9. B - 172 bodů, 2) Lukáš Figura z 8. C - 156 bodů a 3) Karolína Neugebauerová z 9. A - 152 bodů.