Akce

Úspěch v plavání

Lucie Kotullová z 5. B zvítězila ve své kategorii v plaveckých závodech školních družin. Gratulujeme!

Úspěch v plavání

 

Oddychově-relaxační centrum

Připravili jsme dětem překvapení. Ptáte se jaké? Oddychově-relaxační hernu. Naším cílem bylo vytvořit dětem takové prostředí, ve kterém se budou cítit dobře. Použili jsme palety, molitany a vytvořili jim příjemnou zónu, kde si mohou číst, poslouchat hudbu, malovat a nebo jen tak odpočívat. Za touto realizací stojí nejen vychovatelé, ale také pan školník, pan zástupce a žáci z vyšších ročníků, kteří v rámci dílen palety brousili. Velké poděkování patří paní Tereze Strnadel Buchvaldkové, která nám na všechny molitany ušila krásně barevné potahy a tím se z úplně obyčejných palet staly krásné originální kousky. Další změnou v našem školním klubu je výhradně sportovní herna. Dětem je zde k dispozici stolní fotbálek, dva pingpongové stoly a další v těsné blízkosti herny. Tento prostor je žáky všech ročníků hojně využíván a odehrávají se zde velké turnaje. Tímto naše změny nekončí. Celý proces bude završen krásnými malbami na zdech, o které se postará paní vychovatelka. Děkujeme všem za pomoc a snahu vytvořit dětem příjemné prostředí.

Prosinec v ŠD

 

Prosinec ve školní družině

Sníh zasypal svět na bílo,

sedět ve třídě,

bylo by nám líto…

Vyrazíme proto ven,

za hrami i za sněhem.

 

Tolik prosincového sněhu jsme už dlouho nezažili, tak si ho užíváme, jak jen to jde. V družině rychle do oteplovaček, čepic a rukavic a hurá na boby, dělat andělíčky, stavět bunkry, protáhnout tělo u pořádné koulovačky… a když nám je už trošku zima, v teple tříd vyrábíme vánoční dárky našim milým rodičům, sourozencům nebo babičkám a dědečkům.

Prosinec v ŠD

 

Vánoční aerobik

V pondělí 5. prosince 2022 proběhla na ZŠ Vrchní akce pod názvem „Mikulášský aerobik“.

Naše školní družina vyslala do boje o medaile 6 dětí, které byly rozděleny do dvou kategorií.

A v první kategorii (1. a 2. tř.) se po obdivuhodných výkonech, těžkém boji a v silné konkurenci umístil náš sportovec Honza D. na 1. místě. Ke zlaté medaili srdečně gratulujeme. A ostatním dětem děkujeme za jejich výkony, snahu a nasazení.

Vánoční aerobik

 

Listopad ve školní družině a školním klubu

A přišel listopad. V družině a ve školním klubu jsme si sv. Martina připomněli nejen vyprávěním nebo čtením, ale i výtvarnými aktivitami. Pobyt v třídě se střídal s trénováním miniházené na turnaj ŠD, pečením dobrot ve školní kuchyňce nebo přípravami na adventní vystoupení. Dále jsme se bavili malováním čertů, výrobou andílků i vánočních přání pro naše seniory. Na konci měsíce proběhlo vyhodnocení sběru kaštanů i soutěže O nejhezčího draka.

A samozřejmě jsme udělali i něco pro své tělo a zdraví při procházkách a sportování na zahradě školy. A když bylo opravdu sychravé a nevlídné podzimní počasí, cvičili jsme mozek při různých deskových a stolních hrách.

Listopad v ŠD

 

Vánoční výzdoba školní družiny

Vánoční výzdoba školní družiny

Sokolhraní Praha

V sobotu 26. 11. 2022 se do Prahy sjely děti z celé republiky, aby v úžasné atmosféře předvedly sokolské skladby pro XVII. Všesokolský slet. Ten se bude konat v roce 2024. Děti naší školy se představily ve skladbě Sokolhraní pro mladší žáky, jejíž autorkou je Daniela Kurečková z Opavy. Děti si užily nejen cvičení, ale i Prahu a poznávací hru v prostorách Pražského hradu. Děkujeme dětem i paní vychovatelce Andree Vajdové za reprezentaci školy.

Sokolhraní Praha

 

Sběr kaštanů a žaludů

 

Svatomartinské hrátky v ŠD

Sv. Martin na svém bílém koni nepřivezl do školní družiny sníh, ale spíše bacily a nemoci. Proto jeho příjezd nevítaly davy dětí. Ale ty zdravé se na jeho počest zúčastnily sportovního odpoledne. Disciplíny na stanovištích byly inspirovány svatomartinskými legendami, příslovími i pranostikami. A o co méně nás bylo, o to více jsme si to všichni společně užili.

Svatomartinské hrátky v ŠD

 

Říjen ve školní družině v obrazech

Říjen ve školní družině byl hektický, aktivita střídala aktivitu. Sotva skončila jedna činnost, začala druhá. Ale nikdo si nestěžoval a všichni jsme si to užívali. Bylo toho tolik, že místo slov a komentářů ať promluví fotky.

Říjen v ŠD v obrazech

 

Stolní tenis v družině a školním klubu

Jednou z oblíbených sportovních aktivit ve školní družině a školním klubu je stolní tenis. Malí i velcí, kluci i holky hrají s takovým nadšením a zápalem, že s každým úderem, s každým odpáleným míčkem se z pálek postupně stávají nevzhledné kusy překližky.

Vzhledem k jejich stavu uvolnilo vedení školy finanční prostředky na nákup 18 nových pálek.

Velikou radost z toho měly nejen děti z ŠD a ŠK, ale i žáci vyšších ročníků, trénující na turnaje a soutěže. Věříme, že s novými pálkami bude podání i příjem, drajv blok, topspin, čop i flip hrané backhandem nebo forehandem ještě přesnější a rychlejší.

ŠK - stolní tenis

 

Jablíčkohraní

Druhá půlka měsíce října patřila ve školní družině Jablíčkohraní. Jak už sám název naznačuje, připravily paní vychovatelky dětem pestrou škálu činností, ve kterých jablíčka hrála hlavní roli.

Povídali jsme si o jablíčkách a zdravé výživě, co všechno se z jablíček vyrábí, připomněli jsme si jablíčka v pohádkách, básních, pověstech i písních, pátrali jsme po jablíčkách v místopise České republiky i v dávné historii.

Dále jsme jablíčka vyráběli i kreslili. Proběhla ochutnávka jablíček, ať už červených, žlutých nebo zelených. Z jablíček jsme upekli štrůdly i umixovali smoothie. Proběhla soutěž o nejkrásnější, největší, nejčervenější jablíčko.

A vrcholem Jablíčkohraní bylo páteční sportovně-zábavné odpoledne, při kterém děti běhaly a hrály piškvorky s jablíčky, prověřily umění rovnováhy, prokazovaly nejen svoji ohebnost a pružnost, rychlost i vytrvalost, ale i bystrou mysl a rozum. Někdo byl šikovnější, někdo rychlejší, někdo ohebnější, ale nakonec stejně vyhráli všichni. A tak by to mělo být.

Jablíčkohraní

 

Pěkné počasí

= sportovní a pohybové aktivity na čerstvém vzduchu

Pěkné počasí 1  Pěkné počasí 2

Pěkné počasí 3 Pěkné počasí 3 Pěkné počasí 3

 

Den rekordů v družině 2. A a 3. A

Paní vychovatelka připravila pro kluky Den rekordů ve stavění z čehokoli.

Den rekordů 1 Den rekordů 2 Den rekordů 3

 

Rytíři z 1. A

Kluci si vyrobili s pomocí paní vychovatelky Irenky své meče.

Rytíři z I. A 1 Rytíři z I. A 2 

 

Sběr kaštanů a žaludů

Školní družina i letos vyhlásila soutěž pro všechny žáky školy ve sběru kaštanů a žaludů. Sběr stále pokračuje, děti i jejich rodiče denně nosí plné tašky a pytle se nám hezky plní. A to je dobře, protože čím více bude kaštanů a žaludů, tím lépe se budou mít zvířátka v útulku.

Kaštany 1 Kaštany 2 

 

Kroužky ve školní družině

Měsíc říjen je již tradičně zahájením činnosti  zájmových kroužků. Letos se budeme učit hrát na flétnu, tancovat Zumbu, řádit jako Divošky – roztleskávačky, tvořit z hlíny, skládat modely a hýbat se ve Sporťáčku.

Keramika 1 Keramika 2 Keramika 3

Flétna 1 Flétna 2 

Divošky Zumba Sporťáček

Mladý modelář 1 Zumba Mladý modelář 3

 

Ve zdravém těle zdravý duch

V pátek 30. září paní vychovatelky připravily pro všechny děti ze školní družiny sportovně-zábavné odpoledne plné her a soutěží. Tělocvična se otřásala fanděním, nadšením i soutěživostí.

Ve zdravém těle zdravý duch

 

Tvoříme, lepíme, malujeme, hrajeme si a hýbeme se

Během září děti ve školní družině neustále něco tvořily, lepily, malovaly, stavěly nebo sportovaly na zahradě školy. Zkrátka se nenudily.

Tvoříme, lepíme, malujeme... Tvoříme, lepíme, malujeme... Tvoříme, lepíme, malujeme...

Tvoříme, lepíme, malujeme... Tvoříme, lepíme, malujeme... Tvoříme, lepíme, malujeme...

 

 

 

Akce ŠD a ŠK 2021/2022

Akce ŠD a ŠK 2020/2021

Akce ŠD a ŠK 2019/2020

Akce ŠD a ŠK 2018/2019

Akce ŠD a ŠK 2017/2018

Akce ŠD a ŠK 2016/2017

Akce ŠD a ŠK 2015/2016