Sportovní soutěže

Školní inline pohár v Opavě

V pátek 7. 6. jsme se zúčastnili závodu na kolečkových bruslích, který se konal v Inline areálu v Městských sadech v Opavě. Na krásném 2. místě po nádherném souboji skončila Adélka Sochová a naše štafetové družstvo skončilo také na stupních vítězů, a to na 3. místě. Gratulujeme!!

 Školní inline pohár Školní inline pohár

 

Volejbal hrát umíme

V pátek 31. 5. se družstva dívek a chlapců zúčastnila krajského finále ve volejbale. Holky svůj turnaj odehrály v Krnově, kde předvedly úžasný výkon a jen kousek toho volejbalového štěstí jim chyběl na ten nejvyšší stupínek. Z Krnova si zaslouženě odvezly stříbrné medaile.

Kluci své finále odehráli ve Frýdku – Místku a také oni hráli své zápasy o medaile vyrovnaně a vítězům byli naprosto rovnocenným soupeřem a patří jim krásné 3. místo. Všem moc děkujeme za reprezentaci školy, a ještě jednou veliká gratulace.

 Volejbal - kraj Volejbal - kraj

 

Krajské finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

Ve středu 29. 5. se uskutečnilo krajské finále OVOV v Havířově. Našemu družstvu ve složení Tomáš Doleží, Denis Mučka, Ondra Halama, Patrik Cejpek, Nella Žídková, Valča Víchová, Nikča Holubová a Elen Dosedělová se po celou dobu soutěže dařilo a z 16 družstev skončili na krásném 3. místě!!! Moc gratulujeme.

 Krajské finále OVOV Krajské finále OVOV Krajské finále OVOV

 

Putovní pohár pro ZŠ Kylešovice

Naše škola ovládla okresní kolo soutěže hodu do dálky Házej jako Bára. Naši žáci patří také v této disciplíně k nejlepším v okrese. Za zmínku jistě stojí první místa, která si vyházeli: Jan Doseděl, Elen Dosedělová a Eliška Elbelová. Gratulujeme ovšem všem umístěným žákům, kteří společně zajistili pro naši školu prvenství.

 Házej jako Bára/ Házej jako Bára/

 

Z krajského finále v basketbale vezeme medaili

Ve čtvrtek 23. 5. se uskutečnilo krajské finále v basketbale dívek, které se odehrálo v Ostravě.  Holky do všech zápasů nastupovaly s obrovským nasazením a neskutečnou snahou. Prohra s vítězem v poslední minutě, kdy jsme celý zápas vedly, nás hodně mrzela a i slzy se objevily, ale zápas o druhé místo holky s přehledem zvládly a zaslouženě si odvezly stříbrné medaile a 2. místo. Holkám patří obrovská gratulace.

 Basketbal - kraj

 

3. místo v krajském finále Poháru rozhlasu

Ve středu 22. 5. proběhlo krajské finále Poháru rozhlasu, kde nás reprezentovaly ml. žákyně ve složení Natka Ondrová, Eva A. Polášková, Nikča Holubová, Elen Dosedělová, Inna Knapíková, Eliška Chládková, Eliška Elbelová, Lucka Kottulová a Sophia Jakubcová. Holkám se závod vydařil a zaslouženě si odnesly bronzové medaile a krásný pohár. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

 Pohár rozhlasu Pohár rozhlasu

 

Okresní finále atletického čtyřboje

Ve středu 15. 5. a ve čtvrtek 16. 5. se uskutečnilo okresní finále atletického čtyřboje. Starší žákyně skončily těsně pod stupněm vítězů na nepopulárním 4. místě. Družstvo mladších holek ve složení Natálka Ondrová, Inna Knapíková, Nikča Holubová, Eva A. Polášková a Eliška Chládková bojovaly od začátku soutěže o stupně vítězů, a nakonec skončily na 3. místě s nepatrným bodovým rozdílem. V soutěži jednotlivců se Natka Ondrová umístila na krásném 4. místě a Eva A. Polášková na 9. místě. Všem holkám gratulujeme!!!

 OK finále atletického čtyřboje OK finále atletického čtyřboje       

 OK finále atletického čtyřboje OK finále atletického čtyřboje

 

McDonald's Cup

Okresní finále McDonald's Cup

 

reprezentovali: Müller Matěj, Burian Jan, Berger Patrik, Čavera Šimon, Hoang Minh Duong, Nahodil Michal, Tesárek Lukáš, Montag Matyáš, Mareček Ondřej, Müller Matyáš, Vlček Filip

 

Kluci se zúčastnili okresního finále McDonalds Cupu, ve kterém bez větších problémů vyhráli všechna svá utkání. Ve finále porazili ZŠ Kobeřice a postoupili do krajského finále v Ostravě.

 

 

Krajské finále McDonald's Cup  

 

reprezentovali: Müller Matěj, Burian Jan, Berger Patrik, Čavera Šimon, Hoang Minh Duong, Nahodil Michal, Tesárek Lukáš, Montag Matyáš, Mareček Ondřej

 

V krajském finále se hrála nejprve utkání ve skupinách. Oba zápasy zvládli kluci vítězně, o to proti ZŠ Zátopkových Třinec a ZŠ Jesenická Bruntál. V semifinále narazili na ZŠ Galaxie Nový Jičín, ve kterém se i po dobrém začátku klukům nepodařilo udržet dvougólové vedení a prohráli. V utkání o třetí místo znovu porazili ZŠ Zátopkových Třinec a odvezli si z krajského finále bronzové medaile.   

 mcdonalds cup mcdonalds cup

 

3. místo v Poháru rozhlasu

V pátek 10. 5. se konalo okresní finále v Poháru rozhlasu, kde naše holky vybojovaly krásné 3. místo. V jednotlivých disciplínách se také vůbec neztratily, spíše naopak. Natálka Ondrová skončila v běhu na 60 m na 1. místě, v hodu kriketovým míčkem obsadila Inna Knapíková 4. místo a Elen Dosedělová 5. místo. Ve skoku vysokém skončila Nikča Holubová na děleném 3. místě a v běhu na 600 m byla na 6. místě Eva A. Polášková. Holkám gratulujeme!

 Okres Pohár rozhlasu Okres Pohár rozhlasu Okres Pohár rozhlasu

 

Pohodová cesta do krajského finále ve volejbale

V úterý 7. 5. odehráli hoši okresní finále ve volejbale. Se ztrátou jediného setu v základní skupině si s přehledem, a hlavně týmovým výkonem došli až pro 1. místo. Zaslouženě tak postupují do krajského finále, které se bude hrát 31. 5. ve Frýdku-Místku. Budeme jim a vlastně i holkám držet pěsti. A kdo ví, třeba postup na republikové finále nebude jen snem…

 Okres Volejbal hoši Okres Volejbal hoši Okres Volejbal hoši

 

Žákovský parlament změřil síly v házení tenisovým míčkem

Poslední dubnový den se členové žákovského parlamentu naší školy pustili do netradičního úkolu změřit nejdelší hod tenisovým míčkem do dálky u všech žáků nižšího stupně v rámci sportovní soutěže Házej jako Bára.

Nejprve se podíváme na výsledky mezi prvňáčky, kde se ukázalo, že i ti nejmladší umí skvěle házet. Mezi chlapci vynikli Matyáš Gargulák, Tomáš Kubala a William Kramný, kteří se svými hodnotami pohybovali okolo vzdálenosti 17 metrů. Mezi holčičkami se nejvíce dařilo Denise Bočkové, Amálii Murgové a Zoe Novobilské, které všechny překonaly hranici 11 metrů.

V kategorii druhých a třetích tříd se objevili skuteční mistři. Mezi chlapci exceloval Jan Doseděl, který překonal hranici 35 metrů, následovaný Maxmiliánem Králem a Gebauerem Janem, kteří oba dosáhli vzdálenosti přes 25 metrů. U dívek se v této kategorii nejvíce dařilo Lucii Hruškové, Barboře Stoklasové a Anně Čaverové.

A co čtvrťáci a páťáci? Mezi chlapci zvítězil Matěj Müller s téměř 32 metry, na druhém a třetím místě se umístili Filip Vlček a Matyáš Koudela. Mezi dívkami pak první místo obsadila Amalie Fryčková s téměř 28 metry, následovaná Elen Strakovou a Nelou Patykovou.

Gratulujeme vítězům školního kola a těšíme se na výsledky kola okresního.

 Házej Jako Bára Házej Jako Bára Házej Jako Bára      

 

Zasloužený postup do krajského finále

V pondělí 29. 4. odehrály holky okresní finále ve volejbale. Bez ztráty jediného setu a za skvělého týmového výkonu si zaslouženě došly až pro 1. místo a postup do krajského finále, které se uskuteční 31. 5. v Krnově. Moc gratulujeme!!!!

 Okresní finále volejbal Okresní finále volejbal Okresní finále volejbal

 

Vydařený Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV)

Ve středu 17. 4. jsme se zúčastnili okresního kola OVOV, které se již tradičně konalo na ZŠ Englišova - Opava. V jednotlivcích skončila na nádherném 2. místě Nikola Holubová ze 7. C a Tomáš Doleží z 8. A si vybojoval krásné 3. místo. Oba si tím zajistili postup do krajského finále. Také v soutěži družstev jsme si vedli velmi dobře a obsadili 3. místo, které by nám mělo zajistit postup na kraj. Na základě celkových výsledků postupuje do krajského finále také Nikol Müllerová z 9. A, která v jednotlivcích skončila na 5. místě. Všem sportovcům gratulujeme a budeme držet pěsti na krajském finále, které se uskuteční 29. 5. v Havířově.

 OVOV 2024 OVOV 2024       

 OVOV 2024 OVOV 2024

 

Skok vysoký

Úžasného výsledku dosáhla naše mladší děvčata v okresním finále ve skoku vysokém, kde si skvělými výkony vyskákala 1. místo. Také starší dívky předvedly krásné výkony, ale bohužel z toho byla ,,jen” bramborová medaile. Starší kluci vybojovali 6. místo a Eliáš Barteska skončil v jednotlivcích na nádherném druhém místě výkonem 170 cm. Mladší kluci sice obsadili spodní příčky, ale snaha a bojovnost se jim nedala upřít. Všem děkujeme za reprezentaci školy a holkám ještě jednou veliká gratulace.

 Skok vysoký Skok vysoký       

 Skok vysoký Skok vysoký 

 

Trenéři do škol v TV Polar

Iveta Kudličková, učitelka ZŠ Opava-Kylešovice: “Projekt se mi velmi líbí. Musím říct, že to je pro děti něco jiného a tím pádem jdou s velkým zaujetím. Začínali jsme gymnastikou, takže mám velmi šikovná děvčata a i kluci, co ti tady prováděli, bylo to úžasné. Teď jsme se přesunuli na judo a to stejné. Velké zaujetí, strašně se jim líbí, že mají i trošku volnosti.”

Trenéři ve školách působí v jedné ze dvou hodin tělesné výchovy týdně a aktivně zapojují i učitelky. Nabídka sportů je velmi pestrá. Děti se naučí judo, badminton, basketbal, atletiku, jógu, hokejbal, ragby, aerobic a spoustu dalších.

anketa: žáci ZŠ Opava-Kylešovice: “Mě nejvíc bavilo asi jak jsme sbírali ty vršky a jak jsme chodili a ještě se mi líbí, jak jsme tady uprostřed. Mi se všude líbí.”

“Mě nejvíc bavilo úplně všechno, ale úplně nejvíc mě bavilo tady to. Tady tyhle hady.”

“Mně se to líbilo. Přecházel jsem přes překážky, hráli jsme vybíjenou a teď chodíme po trubkách.”

Tenéři do škol - video

 

V basketbalu jsme nejlepší

V úterý se ve víceúčelové hale BK Opava konalo okresní finále v basketbale dívek. Ve skupině nás sice porazila ZŠ Vrchní, kdy jsme malinko zaspaly v obraně, ale to byl také jediný náš prohraný zápas. V semifinále jsme porazily ZŠ Otickou a ve finále nás opět čekala ZŠ Vrchní. Holky nastoupily do zápasu s jediným cílem - vyhrát. Po skvělém týmovém výkonu a luxusní obraně si holky právem vybojovaly 1. místo. Moc gratulujeme!

 V basketbalu jsme nejlepší

 

Memoriál Mirko Fišera

ZŠ v Háji ve Slezsku pořádala v úterý 3. 10. atletický víceboj - Memoriál Mirko Fišera, ve kterém soutěžila šestičlenná družstva chlapců i dívek v pěti atletických disciplínách. Obě naše družstva skončila shodně na krásném 3. místě a také v celkovém pořadí družstev jsme obsadili 3. místo. Všem sportovcům moc gratulujeme.

 Mirko Fišer Mirko Fišer Mirko Fišer

 

MTBcross

V pátek 22. 9. proběhl v areálu Stříbrného jezera závod na horských kolech, kterého se účastnilo celkem 346 dětí. V kategorii nejstarších dívek si Míša Tesárková z 9. C dojela pro krásné 3. místo. Pro pěkné umístění si ve své kategorii dojel i Honzík Doseděl, který skončil na 5. místě a Elen Dosedělová, která vybojovala 8. místo.

 MTBCROSS MTBCROSS

 

Vydařený přespolní běh

V úterý proběhl již tradiční přespolní běh, který se konal na Stříbrném jezeře v Opavě. A pro naši školu to byl opět skvělý začátek sportovní sezóny.

Naši nejmladší kluci obsadili 3. místo a Honzík Doseděl z 3. B skončil v jednotlivcích na 5. místě. V kategorii dívek 6. -7. tříd si děvčata doběhla také pro 3. místo a v top 10 se na 3. místě umístila Eva A. Polášková ze 7. B a na 8. místě Elen Dosedělová ze 7. C. Ve stejné kategorii obsadili kluci krásné 2. místo, kdy v jednotlivcích doběhl Filip Novák ze 7. B na 5. místě. V nejstarší kategorii si kluci i holky z 8. a 9. tříd vybojovali shodně stříbrné medaile a do top 10 se vešla Ellen Knapíková z 9. B, která doběhla na 4. místě a Denis Mučka z 9. C, který skončil na 9. místě.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

 Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh      

 Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh

 


Sportovní soutěže 2022/2023

Sportovní soutěže 2021/2022

Sportovní soutěže 2020/2021

Sportovní soutěže 2019/2020

Sportovní soutěže 2018/2019

Sportovní soutěže 2017/2018

Sportovní soutěže 2016/2017

Sportovní soutěže 2015/2016