Sportovní soutěže

Skok vysoký

Úžasného výsledku dosáhla naše mladší děvčata v okresním finále ve skoku vysokém, kde si skvělými výkony vyskákala 1. místo. Také starší dívky předvedly krásné výkony, ale bohužel z toho byla ,,jen” bramborová medaile. Starší kluci vybojovali 6. místo a Eliáš Barteska skončil v jednotlivcích na nádherném druhém místě výkonem 170 cm. Mladší kluci sice obsadili spodní příčky, ale snaha a bojovnost se jim nedala upřít. Všem děkujeme za reprezentaci školy a holkám ještě jednou veliká gratulace.

 Skok vysoký Skok vysoký       

 Skok vysoký Skok vysoký 

 

Trenéři do škol v TV Polar

Iveta Kudličková, učitelka ZŠ Opava-Kylešovice: “Projekt se mi velmi líbí. Musím říct, že to je pro děti něco jiného a tím pádem jdou s velkým zaujetím. Začínali jsme gymnastikou, takže mám velmi šikovná děvčata a i kluci, co ti tady prováděli, bylo to úžasné. Teď jsme se přesunuli na judo a to stejné. Velké zaujetí, strašně se jim líbí, že mají i trošku volnosti.”

Trenéři ve školách působí v jedné ze dvou hodin tělesné výchovy týdně a aktivně zapojují i učitelky. Nabídka sportů je velmi pestrá. Děti se naučí judo, badminton, basketbal, atletiku, jógu, hokejbal, ragby, aerobic a spoustu dalších.

anketa: žáci ZŠ Opava-Kylešovice: “Mě nejvíc bavilo asi jak jsme sbírali ty vršky a jak jsme chodili a ještě se mi líbí, jak jsme tady uprostřed. Mi se všude líbí.”

“Mě nejvíc bavilo úplně všechno, ale úplně nejvíc mě bavilo tady to. Tady tyhle hady.”

“Mně se to líbilo. Přecházel jsem přes překážky, hráli jsme vybíjenou a teď chodíme po trubkách.”

Tenéři do škol - video

 

V basketbalu jsme nejlepší

V úterý se ve víceúčelové hale BK Opava konalo okresní finále v basketbale dívek. Ve skupině nás sice porazila ZŠ Vrchní, kdy jsme malinko zaspaly v obraně, ale to byl také jediný náš prohraný zápas. V semifinále jsme porazily ZŠ Otickou a ve finále nás opět čekala ZŠ Vrchní. Holky nastoupily do zápasu s jediným cílem - vyhrát. Po skvělém týmovém výkonu a luxusní obraně si holky právem vybojovaly 1. místo. Moc gratulujeme!

 V basketbalu jsme nejlepší

 

Memoriál Mirko Fišera

ZŠ v Háji ve Slezsku pořádala v úterý 3. 10. atletický víceboj - Memoriál Mirko Fišera, ve kterém soutěžila šestičlenná družstva chlapců i dívek v pěti atletických disciplínách. Obě naše družstva skončila shodně na krásném 3. místě a také v celkovém pořadí družstev jsme obsadili 3. místo. Všem sportovcům moc gratulujeme.

 Mirko Fišer Mirko Fišer Mirko Fišer

 

MTBcross

V pátek 22. 9. proběhl v areálu Stříbrného jezera závod na horských kolech, kterého se účastnilo celkem 346 dětí. V kategorii nejstarších dívek si Míša Tesárková z 9. C dojela pro krásné 3. místo. Pro pěkné umístění si ve své kategorii dojel i Honzík Doseděl, který skončil na 5. místě a Elen Dosedělová, která vybojovala 8. místo.

 MTBCROSS MTBCROSS

 

Vydařený přespolní běh

V úterý proběhl již tradiční přespolní běh, který se konal na Stříbrném jezeře v Opavě. A pro naši školu to byl opět skvělý začátek sportovní sezóny.

Naši nejmladší kluci obsadili 3. místo a Honzík Doseděl z 3. B skončil v jednotlivcích na 5. místě. V kategorii dívek 6. -7. tříd si děvčata doběhla také pro 3. místo a v top 10 se na 3. místě umístila Eva A. Polášková ze 7. B a na 8. místě Elen Dosedělová ze 7. C. Ve stejné kategorii obsadili kluci krásné 2. místo, kdy v jednotlivcích doběhl Filip Novák ze 7. B na 5. místě. V nejstarší kategorii si kluci i holky z 8. a 9. tříd vybojovali shodně stříbrné medaile a do top 10 se vešla Ellen Knapíková z 9. B, která doběhla na 4. místě a Denis Mučka z 9. C, který skončil na 9. místě.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

 Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh      

 Přespolní běh Přespolní běh Přespolní běh

 


Sportovní soutěže 2022/2023

Sportovní soutěže 2021/2022

Sportovní soutěže 2020/2021

Sportovní soutěže 2019/2020

Sportovní soutěže 2018/2019

Sportovní soutěže 2017/2018

Sportovní soutěže 2016/2017

Sportovní soutěže 2015/2016