Soutěže a olympiády 2019-2020

Leona Novotná z 8. B uspěla v celorepublikové literární soutěži!

V těchto dnech měla Leona Novotná přebírat v Praze cenu za svou báseň Krásy vody. Během vyhlášení mělo být zveřejněno a představeno speciální číslo časopisu „České zemědělství pohledem žáků II“, které je sestavené z oceněných prací. Vzhledem k nejistému vývoji situace spojené s epidemií koronaviru je časopis zveřejněn nyní elektronicky.

https://www.cazv.cz/cazv-predstavuje-vybrane-literarni-prace-zaku-ve-spe...

Leoně gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

 

Recitační soutěž 4. a 5. tříd

     

13. února se uskutečnilo školní kolo soutěže žáků 4. a 5. tříd.

Na 1. místě se umístil Ondřej Halama, na druhém místě Ondřej Kalus a třetí místo obsadila Ellen Knapíková.

Všem zúčastněným gratulujeme.

Olympiáda v anglickém jazyce

 

Chemická olympiáda

 

Školní kolo recitační soutěže

Dne 24. 1. 2020 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže vyššího stupně, do kterého se letos přihlásilo nebývalé množství recitátorů z 6. až 9. ročníku. V letošním roce mělo školní kolo opravdu vysokou estetickou úroveň a někteří žáci svým přednesem ohromili nejen porotu, ale také své spolužáky. O to složitější bylo vybrat ty nejlepší, neboť výkony byly velmi vyrovnané. Mezi vítěze nakonec patří v mladší kategorii: 1. David Vojtíšek z VI. A, 2. Lucie Stružíková z VI. A, a na třetím místě tři naprosto vyrovnané výkony – Jakub Plachký ze VII. C, Amálie Burdová ze VII. C a Veronika Víchová ze VII. A. Ve starší kategorii 8. a 9. ročníku vyhrál Martin Svoboda z VIII. B, 2. David Bohuslav z IX. A a třetí místo obsadila Leona Novotná z VIII. B. Všem výhercům blahopřejeme a postupujícím do okrskového kola držíme palce, aby předvedli stejně skvělé výkony jako ve školním kole.

 

Olympiáda v ruštině

Dne 21. ledna 2020 proběhlo školní kolo olympiády v ruštině. Soutěže se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků.

Všichni účastníci byli velice dobře připraveni a prokázali, že jsou schopni porozumět běžnému textu v ruštině, sami plynule mluvit a také odpovídat na otázky.

Porota podle hodnocení jednotlivých částí nakonec rozhodla udělit dvě druhá místa:

1. Marek Samel 8. B (postup do krajského kola)

2. Zuzana Řemelková 9. B

2. Darina Lukešová 9. C

 

Leona Novotná a Nela Sučanská 1. v literární soutěži

V pondělí 16. 12. 2019 si Leona Novotná a Nela Sučanská z 8. B převzaly na Krajském úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě diplom a ceny za vítězství v literární soutěži „Jsem lidská bytost“. Oběma děvčatům gratulujeme!

 

Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

V soutěži Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, která proběhla ve všech třech devátých třídách, se nejlépe ve školním kole umístili tito žáci: 1. Sabina Šindlářová, 2. Lukáš Výležík, 3. Barbora Olbrechtová. V krajském kole se poté mezi 30 nejlepšími v kraji umístila Sabina Šindlářová, která tímto postupuje do kola regionálního. Držíme palce!

 

Astronomická olympiáda

Školního kola Astronomické olympiády se zúčastnilo 15 žáků. Do krajského kola postupují za kategorii GH (6. a  7. ročník): Klára Konečná, Amálie Burdová, Karolína Heinzke a Alexandr Vodák. Za kategorii EF (8. a 9. ročník): Sabina Šindlářová, Erik Graf, Jan Seemann, Adéla Kotalová, Zuzana Řemelková, Kristýna Vinckerová, Barbora Olbrechtová a Karolína Prusková.

 

Olympiáda v českém jazyce 2019/2020

 

V pátek 6. 12. 2019 proběhlo školní kolo olympiády z jazyka českého, kterého se zúčastnili vybraní žáci osmého a devátého ročníku. Soutěž se skládala z mluvnické a slohové části a trvala 2 hodiny. Dané úkoly měly prověřit nejen všestranné znalosti, ale také jazykový cit žáků. Nejlépe se umístila děvčata z 9. B – Sabina Šindlářová a Zuzana Řemelková a na krásném třetím místě skončila Nela Sučanská z 8. B. První dvě jmenované postupují do okresního kola, kde jim budeme držet palce.

  1. Sabina Šindlářová, 9. B
  2. Zuzana Řemelková, 9. B
  1. Nela Sučanská, 8. A
  2. Adéla Kotalová, 9. B - Lucie Koschatská, 9. B - David Bohuslav, 9. A
  1. Eliška Rončková, 9. B - Tadeáš Binar, 9. B

Další zúčastnění v abecedním pořadí: Kuzníková Veronika – 8. A, Lukešová Darina – 9. C, Neugebauerová Karolína – 8. A, Seeman Jan – 9. A, Vinckerová Kristýna – 9. A.

 

Advent na Zemědělce

Žáci naší školy seletos zúčastnili výtvarné soutěže v rámci XII. ročníku ADVENTU NA ZEMĚDĚLSKÉ ŠKOLE. Letošním tématem bylo „VÁNOČNÍ PŘÁNÍ". Svá přání vytvořili žáci 2. B, 2. C, 3. B, 7. A, 7. B a 9. B.

 

Klára Vilímcová je první!

 
 

Výtvarná soutěž „Kreslím, kreslíš, kreslíme“. V obrovské konkurenci nadaných žáků opavského okresu získala Klára Vilímcová z 9. B skvělé 1. místo. Gratulujeme!

Kreslíš, kreslím, kreslíme

 
 

Dne 2. 10. 2019 se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili tradiční výtvarné soutěže Kreslím, kreslíš, kreslíme pořádané SŠPU v Opavě. Kreslili zátiší nebo postavy. Akce probíhala ve skvělé atmosféře.

MTBCROSS 2019

Letošní MTBCROSS přilákal na start stovky mladých cyklistů. Tradičně jsme patřili mezi nejúspěšnější školy, protože své kategorie s přehledem vyhráli Karolína Neugebauerová a Jakub Mušálek. Dařilo se i Václavu Najserovi, který skončil druhý a Nele Kusynové na místě třetím. Stejně jako loni naše družstvo vyhrálo i štafetu základních škol.


Soutěže a olympiády 2018-2019

Soutěže a olympiády 2017-2018